İyilik İçin Sanat Derneği

Magnum Opus Platformu, Çağdaş Resmin Usta İsmi Devrim Erbil’in Atölyesini Ziyaret Etti

Manifesto İletişim’in düzenlediği ‘’Magnum Opus Sanat Buluşmaları” kapsamında bu hafta insansız ve zamansız İstanbul resimleriyle bilinen çağdaş resmin usta ismi Devrim Erbil’ in atölyesi ziyaret edildi.

Manifesto İletişim’in kurucularından Selin Bozkurt’un ev sahipliğinde, her hafta gerçekleştiren ‘’Magnum Opus Sanat Buluşmaları”, bu hafta çağdaş resim sanatının usta isimlerinden Devrim Erbil’in atölyesinde gerçekleştirildi.

Devrim Erbil, izleyene, yön duygusunu kaybettiren, zaman ve mekândan soyutlayan çizgileri, matematik ve geometrik düzenlemeleri, çizgisel ve renksel soyutlamaları ile çağdaş resmin ustalarından biri. Sanatçı, büyüleyici ve ritmik titreşimlerden oluşan özgün anlatım biçimini ve şiirsel dünyasının izlerini eserlerine yansıtıyor. 70’lerden itibaren minyatür sanatının istifleme ve tasvir geleneğini kullanarak yaptığı insansız ve zamansız İstanbul resimleriyle tanınan sanatçının çoğunluğu yağlı boya olmak üzere, halı, pleksi, marküteri, seramik, vitray ve abanoz üzerine sedefle yaptığı eserleri, Magnum Opus katılımcılarına unutamayacakları bir deneyim yaşattı.

Sanatseverler, ülkemizi uluslararası platformda temsil eden sanatçıların değerli başyapıtlarını, her hafta Manifesto’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Rönesans döneminin bir geleneği olan sanatçı atölye ziyaretlerini yeniden canlandırmayı hedefleyen “Sanat Buluşmaları’nı, güncel sanat haberlerini Magnum Opus: Başyapıt  www.magnumopus.com.tr dijital sanat platformundan takip edebilir.

0 Comments