İyilik İçin Sanat Derneği

İbrahim Çallı Anısına Açık Çağrı

İyilik İçin Sanat Derneği olarak Denizli’de Çal Bağ Yolu içinde yer alan Kuzubağ’ın galerisinde genç sanatçıların eserlerinden oluşacak bir sergi düzenliyoruz.

Bu projeye katılacak genç sanatçılardan beklentimiz Cumhuriyet’in 100. Senesine girerken Cumhuriyet Dönemi’nin önde gelen empresyonist sanatçılarından İbrahim Çallı’ya bir selam göndermek. Cumhuriyetin ve demokrasinin devamlılığını Atatürk’ün çok yakın arkadaşı olma şerefi kazanmış bir sanatçı vesilesi ile hatırlamak ve tabii aynı zamanda siz genç sanatçılarımızın eserlerini sergilemesi için alan yaratmak…

Katılım Koşulları:

 1. Sergiye 35 yaş altı olmak kaydıyla Türkiye’deki üniversitelerin lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezunları katılabilir.
 2. Eser tekniği ile ilgili bir kısıtlama yoktur. Ancak eserinizi ölçüsü 100 cm x 100 cm ölçülerini aşmamalıdır.
 3. Sergiye en fazla 3 eserinizle başvurabilirsiniz
 4.  Sergiye katılım için ilettiğiniz eserler daha önce yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş olmalıdır.
 5. Başvuru yapılan eserlerin özgün bir çalışma olması gerekmektedir.
 6. Yarışmaya katılacak eserlerin temaya uygun yeni üretim olması gerekmektedir. Yarışmanın teması “Cumhuriyet”tir. Eser metni gönderilmeyen başvurular kabul edilmeyecektir.
 7.  Açık çağrı için son başvuru tarihi 15 Eylül 2023’tür.
 8. Sergiye başvuru yapmak için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde info@iyilikicinsanat.org adresine mail atmanız gerekmektedir. Gerekli belgeler: Eserlerin fotoğrafı, künyesi, her bir eser için metin (Max 150 kelime)
 9. Başvuruda eserin fotoğrafı jpeg veya PDF formatında ve görsellerin her biri en az 1 MB en fazla 5 MB boyutunda olacak şekilde kaydedilmesi sağlanmalıdır. (Fotoğraf çekimlerin düz bir fonda temiz bir zeminde yapılmasına ve sanatçının imzasıyla birlikte gönderilmesine özen gösterilmelidir.)
 10.  Bilgilerin ve belgelerin eksik olması durumunda başvuru, seçici kurul elemesine girmeden değerlendirme dışı bırakılacaktır.
 11. Seçici kurul tarafından belirlenen 20 adet eser Kuzubağ Sanat Galerisi’nde sergilenecektir.
 12. Seçici kurul tarafından yapılacak elemeyi geçen eserler, 28 Eylül – 28 Mart tarihleri arasında mail yoluyla belirtilecek adrese teslim edilecektir. Bu tarihler arasında gönderilmeyen eserler elenmiş sayılacaktır.
  Katılım Ücretsizdir.