İyilik İçin Sanat Derneği

Magnum Opus Sanat Platformu Katılımcıları, Ressam Burcu Perçin’in Atölyesini Ziyaret Etti

Magnum Opus Sanat Platformu’nun kurucusu Selin Bozkurt’un ev sahipliğinde, her hafta gerçekleştirilen ‘’Magnum Opus Sanat Buluşmaları” 39. haftasında; güçlü anlatımı ve yapıtlarında form, renk, estetik ve konu arasında denge kurmayı gözeten Ressam Burcu Perçin’in atölyesini ziyaret etti. Güçlü anlatımı ve yapıtlarında form, renk, estetik ve konu arasında denge kurmayı gözeten sanatçı, çalışmalarının temelini, görsel olarak devasa zıtlıklar üzerine kurarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

1979 yılında Ankara’da doğan ve 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi resim bölümünden mezun olan Burcu Perçin, genellikle tuval üzerine yağlıboya tekniğini benimserken, mekanları resimlerine konu ediyor. Bu mekanlar, sanatçının keşfettiği terkedilmiş alanlardan çektiği fotoğraflarla oluşturduğu kompozisyonlar sonucu ortaya çıkıyor. Perçin’in konu edindiği endüstriyel alanları tuvale uyguladığı hareketli ve belirgin fırça vuruşları ve kendine özgü tekniğiyle tuvale aktarıyor.

Sanatseverler, ülkemizi uluslararası platformda temsil eden sanatçıların değerli başyapıtlarını, her hafta Magnum Opus Platformu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Rönesans döneminin bir geleneği olan sanatçı atölye ziyaretlerini yeniden canlandırmayı hedefleyen “Sanat Buluşmaları”nı, güncel sanat haberlerini Magnum Opus: Başyapıt  www.magnumopus.com.tr dijital sanat platformundan takip edebilir.

0 Comments