İyilik İçin Sanat Derneği

İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ 86. SANAT BULUŞMAMIZDA HEYKELTIRAŞ TUĞRUL SELÇUK’UN ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİK

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği 15 Şubat 2017 Çarşamba günü 86. sanat buluşmasını gerçekleştirdi.

 

“İyilik İçin Sanat” felsefesiyle çıktığı yolda sanata ve sanatçıya katkı sağlamak, çağdaş sanatın üretimine ve dolaşımına destek olmak ve genç sanatçılara yeni bir sanat alanı yaratmak amacıyla yerel ve uluslararası projeler üretmek için çalışan İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, sanat buluşmalarının 86. haftasında eserlerinde hikayelerinin alt yazılarla değil izleyenin de katılımıyla daha özgün bir hal almasını sağlayan heykeltraş Tuğrul Selçuk’un atölyesini ziyaret etti.

 

1954 yılında Tokat’ta doğan sanatçı, 1983 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi(MSÜGSF)’den  mezun oldu. Sanatçı hem geleneksel hem de iç dünyasındaki hikayelerini güncel ve çağdas sanatın dayatmalarına ve küratoryal taleplere, trend renk ve biçimlere mecbur kalmadan içinden geldiği gibi ürettiğine dikkat çekiyor.

 

Selçuk, 2013  yılında ‘’HİKAYESİZ HEYKELLER’’  Heykel Sergisi-Arte İstanbul Sanat Galerisi, 2011 yılında  ‘’KARIŞIK SÖZLER’’ Heykel Sergisi-Arte İstanbul Sanat Galerisi, 2006 yılında GDO ‘’TOHUM’’ Heykel Sergisi-  Galeri Apel, 2004 yılında ‘’HAYAT AĞACI’’Heykel Sergisi- Galeri Apel, 1996 yılında ‘’BOSNA  54’’ Entelasyon-Üsküp- Makedonya, 1994 yılında ‘’YARATILMIŞ ZAMANIN DÜŞÜ VE GERÇEĞİ’ ’Resim ve Heykel Müzesi, 1991 yılında ‘’KARANFİLLERİN  ÖLÜMÜ’’ Heykel Sergisi-,Sanfa Sanat Galerisi,  1990 yılında ‘’SESSİZ , SÖZSÜZ , SÜSSÜZ’’ Heykel Sergisi-Sanfa Sanat Galerisi’nde kişisel sergi açtı.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir