İyilik İçin Sanat Derneği

72. SANAT BULUŞMASINDA CONTEMPORARY ISTANBUL’U ZİYARET ETTİK

İyilik İçin Sanat Derneği Magnum Opus üyeleri, her hafta gerçekleştirilen sanat buluşmalarının 72. haftasında, 11. yılını kutlayan İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar’da düzenlenen 520 sanatçının 1600 eserinin bulunduğu çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’u sanat danışmanı Banu Küçüksubaşı eşliğinde ziyaret etti.

Dünyadan ve Türkiye’den çağdaş sanatın en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul, 3 – 6 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 11. yılını kutluyor. Contemporary Istanbul’da bu yıl, 20 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçı, bin 500’ü aşkın eserle yer alıyor. Fuar kapsamında düzenlenen “CI Dialogues”ta ise bu yıl 3 gün boyunca 50’den fazla sanat profesyoneli, sanatçı ve koleksiyoner, çağdaş sanatın durumunun yanı sıra, ekonomisinin ve piyasasının güncel niteliklerini değerlendirmek üzere bir araya geliyor.

İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt; “ Bu sene Art Basel, Frieze London, Art Fair ve FIAC fuarlarını gördükten sonra aslında Contemporary Istanbul’da en az bu fuarlar kadar Türk sanatının sergilenmesi adına çok gurur verici…. Bizde bu fuarlarda yer alabilecek bir sanatçı profiline sahibiz. Contemporary Istanbul’un bu yıl özellikle burada gerçekleşmesi yani Türkiye’nin mevcut konjonktüründe gerçekleşmesi gerçekten çok değerli bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl geçen yıla oranla hem devamlılığını koruyan hemde fark yaratan yeni bölümler olduğunu görüyoruz. Bunlardan en önemlisi bizim için en dikkat çekicisi “Collector’s Stories” bölümü oldu. Onun dışında farklı ülkelerden ilgi görmek gerçekten ilgi çekiciydi.” sözleriyle fuarın Türkiye’deki öneminin altını çizdi.

Gerçekleştirilen ön gezi ve VIP etkinlikleriyle perdeyi açan Contemporary İstanbul 6 Kasım tarihine dek misafirlerini ağırlamaya devam edecek.
Sanatseverler, ülkemizi uluslararası platformda temsil eden sanatçıların değerli başyapıtlarını, her hafta İyilik İçin Sanat Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Rönesans döneminin bir geleneği olan sanatçı atölye ziyaretlerini yeniden canlandırmayı hedefleyen “Sanat Buluşmaları”nı, güncel sanat haberlerini İyilik İçin Sanat Derneği www.iyilikicinsanat.org/ web sitesinden takip edebilir.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir