İyilik İçin Sanat Derneği

2018 YILININ İLK ÖĞLE YEMEĞİ BULUŞMASINA PROF. DR. SÜLEYMAN SAİM TEKCAN EŞLİK ETTİ.

İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ ÜYELERİ

3 YILDIR DEVAM EDEN SANAT BULUŞMALARINI HER AY

PAPERMOON’DA KUTLAMAYA KARAR VERDİ

Genç sanatçıların eğitimini desteklemeyi temel amaçlarından biri sayan

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri 3 yıldır devam eden sanat buluşmalarını her ay Papermoon’da düzenleyeceği öğle yemekleriyle kutlamaya karar verdi.

26 Ocak 2018 Cuma günü gerçekleştirilen yılın ilk buluşmasına ülkemizde özgün baskı resim denince ilk akla gelen isimlerden biri olan, Türkiye’nin ilk çağdaş özgün Baskı Resim Müzesi IMOGA’nın kurucusu Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan eşlik etti.

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri 26 Ocak 2018 Cuma günü Papermoon’da biraraya geldi.

Türkiye’nin ilk çağdaş ve özgün baskı atölyesi ve grafik sanatlar müzesi İMOGA’nın kurucusu olan ülkemizin önemli sanat profesörlerinden Süleyman Saim Tekcan’da Papermoon’da gerçekleştirilen buluşmada İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri ile biraraya geldi. Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan 3 Mart 2018 Cumartesi günü Tophane-I Amire’de başlayacak olan sergisi ile ilgili olarak İyilik İçin Sanat Derneği üyelerine bilgi aktardı.

Türkiye’deki sanat ortamını tanımak, anlamak ve kendi bilgi birikimlerini arttırmak için her hafta düzenli olarak 3 yıldır devam eden sanat buluşmalarını ayda bir Papermoon’da düzenleyecekleri öğle yemekleri ile taçlandıracaklarını söyleyen İyilik İçin Sanat Derneği Kurucusu Selin Bozkurt şunları dile getirdi:

“Tamamıyla Türk sanatını anlamak, tanımak, yaymak, geliştirmek üzere yola çıkmış ve bu bağlamda da genç sanatçıların faaliyetlerini desteklemek üzere projeler üreten bir derneğiz. 3 yıldır devam eden sanat buluşmalarımızı hiç ara vermeden her Çarşamba gerçekleştiriyoruz. Sanatçıların atölyelerinde gerçekleşen ziyaretlerimizin amacı sanatçılarımızı işlerini ürettikleri kendi ortamlarında tanımak, sanatçı ve eserleri ile aramızda bağ kurmak. Bu bağlamda 3 yıldır devam eden sanat buluşmalarımızı ayda bir Papermoon’da düzenleyeceğimiz öğle yemeğinde üyelerimizle birlikte kutlamaya karar verdik. Her ay düzenlenecek olan buluşmalarımızda bir sanatçımız ve sanatla ilgili bir konu olacak.

Bu ay ki konuğumuz sanatsal üretimi ve eğitimciliğinin yanı sıra Türkiye’de özgün baskı resmin gelişimine sağladığı katkılarla ve bu sanat dalında yakaladığı özgün sanat anlayışı ile ayrıcalıklı bir yere sahip olan Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan oldu. Sanatçımızla 3 Mart 2018 Cumartesi günü Tophane-i Amire’de başlayacak olan sergisi üzerine sohbet ettik.”

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir