İyilik İçin Sanat Derneği

103. SANAT BULUŞMASI ART BASEL

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ ÜYELERİ

103. SANAT BULUŞMASINDA 48. ART BASEL SANAT FUARINI ZİYARET ETTİ

Bu yıl 48’incisi düzenlenen Art Basel, 15-18 Haziran tarihleri arasında İsviçre’nin Basel kentinde gerçekleşti. 13 Haziran 2017’de kapılarını VIP ziyaretçilere açan Fuar, en yüksek kalitedeki resim, heykel, çizim, fotoğraf, video ve yerleştirmelerini bu yıl da sanatseverlerle buluşturdu. Art Basel 2017, 4000’den fazla sanatçının çalışmalarını bünyesinde barındırırken, sergi ve etkinlikler 34 farklı ülkenin sanatçısına ev sahipliği yaptı.

Art Basel’in açılışında yer alan İyilik için Sanat Derneği üyeleri 12 Haziran tarihinde ‘’Design’’ bölümünün açılışıyla birlikte fuarı gezmeye başladı. Fuarın en çok dikkat çekenlerinden biri sanatçı Subodh Gupta’nın ‘’Cooking the World’’ isimli yerleştirmesi oldu. Yerleştirmenin içerisinde özel bir yeme-içme alanı kuruldu. John Balderssari’nin ‘’Ear Sofa, Nose with Flowers’’ isimli performansı da büyük ilgi gördü. Dünyaca ünlü sanatçı Otto Piene’nin girişteki devasa yerleştirmesi tüm seyircileri etrafına topladı.

Dünya’nın 4 bir yanından gelen galerileri ve izleyicileri ağırlamayan Art Basel, sergiler, çeşitli performans sanatları ve dünyaca ünlü sanatçıların işleriyle izleyicilerine heyecanlı sanat dolu ve kapsamlı bir sanat haftası yaşattı.

Sanat Buluşmaları, www.iyilikicinsanat.org/ web sitesinden takip edilebiliyor[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir