İyilik İçin Sanat Derneği

451. Sanat Buluşması

Sevgili sanatçılarımız,

Bayram öncesi sizlerle keyifli bir film ve okumasını paylaşmak isteriz. Bu yıl Emma Stone’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandıran Poor Things (Zavallılar) 11 kategoride aday gösterildiği 96. Akademi Ödülleri’nde en fazla Oscar alan ikinci film oldu.

Köpek Dişi, The Lobster, Kutsal Geyiğin Ölümü ve Sarayın Gözdesi gibi filmlerle dünya sinemasının önemli yönetmenleri arasında gösterilen Yorgos Lanthimos’un 5 yılın ardından yönetmen koltuğuna oturduğu Zavallılar (Poor Things) filmi ülkemizde 9 Şubat 2024’te vizyona girdi.

“La La Land” filmindeki rolüyle Oscar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan ABD’li oyuncu Emma Stone filmin başrolünde yer alıyor. Film, bu yıl 80’incisi düzenlenen Venedik Film Festivali’nde gösteriminin ardından 8 dakika boyunca ayakta alkışlandı. Film, “yılın en iyi filmi” olarak nitelendiriliyor.

Başarılı bilim insanı Dr. Godwin Baxter tarafından öldükten sonra hayata döndürülen Bella Baxter’ın fantastik dönüşümünü anlatan filmin başrollerini Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe ve Ramy Youssef paylaşıyor.

Dünya çapındaki eleştirmenlerin, Lanthimos’un en iyi filmi olarak lanse ettiği ve Venedik’ten Altın Aslan Ödülü’yle ayrılan film, Alasdair Gray’in aynı adlı romanından uyarlandı.

Modern ve özgün bir Frankenstein hikayesi olarak betimlenen ve 2023-2024 sezonunun en çok merak edilen filmler arasında yer alan film, 9 Şubat’ta vizyona girmiştir. Hâlâ birçok sinemada gösterimdedir.

Hangi sinemalarda olduğunu kolaylıkla bulmanız için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

https://m.sinemalar.com/mobileweb/movieSeances/272012/165

0 Comments