İyilik İçin Sanat Derneği

444. Sanat Buluşması

444.Sanat buluşmamızda sanatçı Şebnem Ünlü’yü atölyesinde ziyaret ediyoruz. Ağırlıklı olarak soyut sanata odaklanan Şebnem Ünlü, 10 yılı aşkın süredir çağdaş resimler üretiyor. Ünlü, eserlerinde kozmos ve kaosun ikiliğini sorgularken, doğa ve insan arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Eserleri, doğanın özünde bulunan yapıcı ve yıkıcı katmanları ve dokuları yansıtıyor. Ünlü, akrilik, karışık teknik ve daha yakın zamanda dijital sanat gibi farklı araçlarla toplama ve çıkarma tekniğini kullanıyor.

Son dijital sanat sergisi “Ateşin İzleri”nde Ünlü, akrilik resimlerinin görsellerini ve 2021 yazında Akdeniz orman yangınları sırasında çektiği fotoğrafları, yıkım sürecine ışık tutmak ve daha sonra doğanın özünü gençleştirmek amacıyla birleştiriyor.

Ünlü’nün “Ateş İzleri” serisinden seçilmiş dijital sanat eserlerinin NFT sürümleri Foundation ve Opensea’de mevcuttur.

Ünlü, London School of Economics’ten Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve daha önce İstanbul, Amsterdam ve Londra’da uluslararası finans kurumlarında çalışmıştır. SAHA sanat platformu ve Tate Modern MENAAC üyesi olmuştur. İstanbul ve Bodrum’daki stüdyolarında yaşıyor ve çalışıyor.

13 Şubat Salı
12.00-13.00

Adres: AOS 9. Sk. 271
https://maps.google.com/?q=41.115242,29.019249

0 Comments