İyilik İçin Sanat Derneği

XIV.Art In The Park Daveti, Zürih’in En Özel Otellerinden Olan Baur Au Lac’te Gerçekleştirildi

İyilik İçin Sanat Derneği’nin kurucusu Selin Bozkurt ve sanatçı Aslı Özok,  dünyanın en önemli koleksiyonerlerini buluşturan Art Basel öncesi, XIV.Art In The Park davetine katıldı. Solomon R. Guggenheim Müzesi ve Vakfı Direktörü Richard Armstrong ile görüşen Selin Bozkurt, İyilik İçin Sanat Derneğini ve projelerini tanıttı.

1844 yılında Baur Ailesi tarafından yapılan ve Zürih’in merkezinde bulunan özel parkın içinde benzersiz konumuyla Zürih Gölü ile Alpler’in manzaralarını sunan Baur Au Lac, her sene olduğu gibi bu sene de   dünyanın en önemli koleksiyonerlerini buluşturan XIV.Art In The Park davetine ev sahipliği yaptı.

New York kentindeki Solomon R. Guggenheim Müzesi’nin Yönetim Kurulu üyesi küratör Gigi Kracht’ın ev sahipliğinde Baur Au Lac’te gerçekleştirilen sanat etkinliğine otelin 6. Jenerasyon sahibi Andrea Kracht haricinde Solomon R. Guggenheim Müzesi Direktörü Richard Armstrong ve çok sayıda koleksiyonerler katıldı.

Amerikan’ın New York kentinde bulunan Solomon R. Guggenheim Müzesi’nin Direktörü Richard Armstrong ile davette bir araya gelen Selin Bozkurt, İyilik İçin Sanat Derneği’nin yeni dönem projeleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bozkurt, “Richard Armstrong ile Magnum Opus Sanat Platformu’nun İyilik İçin Sanat Derneği’ne sanat yolculuğu ve son olarak Metropolitan Müzesi ile yaptığımız işbirliğinden bahsettim. Kendisi derneğimizin yeni dönem projelerimizden çok etkilendiğini belirtti. Ekim ayında Pera Müzesi için Türkiye’ye gelecek olan Armstrong ile de yeni projelerimiz ile ilgili görüşeceğiz. Belki birlikte Amerika’dan Türkiye’ye ulaşan bir işbirliği doğabilir.” şeklinde konuştu.

0 Comments