İyilik İçin Sanat Derneği

SANAT VE TASARIMIN BULUŞMA NOKTASI MIAMI ART BASEL 2016’YI ZİYARET ETTİK.

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, her hafta gerçekleştirilen sanat buluşmalarının 76. haftasında, modern ve çağdaş sanatın yeni jenerasyonla kesişme noktası olan, dünyanın önde gelen eserlerini bir araya getiren Art Basel Miami Beach’i ziyaret etti.

Çağdaş ve modern sanatın en iyi örneklerini uluslararası platformda tek bir çatı altında toplayan Art Basel, 1-4 Aralık tarihleri arasında 15. kez Miami Beach’te sanatseverlerle buluştu.
Senede 70 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan, hem usta hem de genç yeteneklerin eserleri yer aldığı, sanat dünyasının olimpiyatları ünvanını fazlasıyla hakeden dev galeriye bu yıl Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’dan 269 çağdaş sanat galerilerisi katıldı. Collins Park ve SoundScape Park gibi sahil kesimlerinde resim, heykel, enstalasyon, fotoğraf ve filmlerden oluşan çağdaş ve modern sanat ustalarından önemli eserler sergilendi.

İyilik İçin Sanat Derneği kurucusu Selin Bozkurt Miami Beach’te sanatseverler ile buluşan Art Basel’i şöyle değerlendirdi:
“Basel, dünyanın en önde gelen modern ve çağdaş sanat fuarlarından birisidir. Art Basel, Avrupa’daki en kaliteli resim, heykel, çizim, enstalasyon, fotoğraf ve video çalışmalarını kapsamaktadır. Art Basel düzenlendiği ilk günden bu yana sanatçıların daha da gelişmesinde rol oynayan itici bir güç olmuştur. Aynı zamanda görsel sanatların gelişmesinde ve tanıtılmasında da önemli bir rolü vardır.”

Sanatseverler, ülkemizi uluslararası platformda temsil eden sanatçıların değerli başyapıtlarını, her hafta İyilik İçin Sanat Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Rönesans döneminin bir geleneği olan sanatçı atölye ziyaretlerini yeniden canlandırmayı hedefleyen “Sanat Buluşmaları”nı, güncel sanat haberlerini İyilik İçin Sanat Derneği www.iyilikicinsanat.org/ web sitesinden takip edebilir.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir