İyilik İçin Sanat Derneği

MİNİK ELLERİN ÜRETTİĞİ ESERLERDEN OLUŞAN “USTALARIN İZİNDE/MEZUNİYET SERGİSİ” RED ART İSTANBUL’DA

Öğrencilerini, Atatürk ilkeleri ışığında Cumhuriyete sahip çıkan birer birey olarak yetiştirme hedefiyle hareket eden İdea Çocuk Akademisi, okul öncesi eğitimde sanat vizyonunun geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiği proje kapsamında düzenlenen “Ustaların İzinde/Mezuniyet Sergisi”, 22 Mayıs 2016 Pazar günü, Red Art İstanbul’da ziyaretçileri ile buluşuyor.

Yaşları 6 olan 24 çocuğun birbirinden değerli birçok sanatçının eserlerini kendi izlenimleriyle yeniden yorumlayarak yaptıkları eserlerin satışından elde edilen gelirin tamamı, sanat eğitimi gören ve gelecek vadeden başarılı gençlerin yurt dışı eğitimleri için fon sağlayan İyilik İçin Sanat Derneği’ne bağışlanacak.

İdea Çocuk Akademisi, okul öncesi eğitimde sanat vizyonunun geliştirilmesi amacıyla önemli bir etkinliğe imza atıyor. Türkiye ve yurtdışında sanat eğitimi ve resim alanlarında adından çokça bahsettiren, genç sanatçı Nurdan Likos koordinatörlüğünde düzenlenen “Ustaların İzinde/Mezuniyet Sergisi“, sanat yönetimi ve sunumunda önemli bir yere sahip, yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda önemli isimleri temsil eden Red Art İstanbul işbirliği ile 22 Mayıs 2016 Pazar günü açılıyor.

Kadıköy’deki galeride, 13.00-15.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekleyecek sergide, yaşları 6 olan 24 çocuğun Leonardo da Vinci’den Ergin İnan’a, Şeker Ahmet Paşa’dan Frida Kahlo’ya birbirinden değerli birçok sanatçının eserlerini kendi izlenimleriyle yeniden yorumlayarak yaptıkları eserler yer alıyor.

Sanatçı Nurdan Likos, M. Kemal Atatürk‘ün “Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünden ilham aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sergimiz, ‘24 ustayı yaşadıkları yerden, zamandan, çağdan alsak ve bizim yaşadığımız zamana ve yaşa getirsek o ünlü resimlerini acaba nasıl yaparlardı?’ sorusu ile şekillendi. Yaşları 6 olan 24 çocuğumuz Leonardo da Vinci’den Ergin İnan’a, Şeker Ahmet Paşa’dan Frida Kahlo’ya, birbirinden değerli birçok sanatçı ile tanışıp hem resim sanatı tarihinin önemli ustalarını öğrendiler hem de eserlerini tanıyarak kendi izlenimleriyle yeniden yorumladılar.”

 

Serginin Geliri İyilik İçin Sanat Derneği’ne Bağışlanacak

Ustaların İzinde/Mezuniyet Sergisi“nde minik ellerin yaptığı eserlerin satışından elde edilen gelirin tamamı Selin Bozkurt’un kurucusu olduğu İyilik İçin Sanat Derneği’ne bağışlanacak. İyilik İçin Sanat Derneği, resim, heykel ve mimarlık bölümünde eğitim gören ve gelecek vadeden başarılı gençlerin yurt dışı eğitimleri için fon sağlıyor.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir