İyilik İçin Sanat Derneği

Magnum Opus Sanat Buluşmalarının 20‘ncisi Frieze London’da Gerçekleştirildi

logo-home-3

Dünyanın en önemli çağdaş sanat fuarlarından birisi olarak görülen Frieze Çağdaş Sanat Festivali, 14-17 Ekim 2015’de 13. Yılını kutladı.  İletişim, etkinlik, sosyal medya ve reklam disiplinlerinde ulusal ve uluslararası pek çok markaya hizmet veren Manifesto Grubu’nun, Türk sanatçılarının dünyasına ve ilham aldığı noktalara dokunmak amacıyla hayata geçirdiği Magnum Opus Sanat Buluşmaları, 20’nci haftasında Frieze London’da gerçekleştirildi.

Bu sene 30 ülkeden 160 sanat galerisi yer aldığı Londra Regent’s Park’ta dünyanın her yerinden yükselen ve seçkin sanatçıların sergilendiği fuara Magnum Opus Sanat Platformu üyeleri de katıldı.  Tüm Londra’da yayılan sergi ve gösterileriyle dünyanın en önemli sanat fuarları arasında yer alan London Frieze Art sergileri, atölyeleri ve gösterimleriyle göz doldurdu.

Magnum Opus Sanat Platformu Üyeleri Frieze Fuarını Hayranlıkla İzledi

Ana bölümde Cheim & Read (New York), Galerie Kamel Mennour (Paris) ve Simon Lee Gallery (Londra), Dépendance (Brüksel) ve Supportico Lopez (Berlin) gibi köklü galeriler yerini alırken, Antenna Space (Shanghai), Hopkinson Mossman (Auckland) gibi genç ve azimli galeriler ve Harold Ancart (Clearing, New York), Stano Filko (Galerie Emanuel Layr, Viyana), Samara Scott (The Sunday Painter, Londra) ve Amie Siegel (Simon Preston Gallery, New York) gibi yükselen sanatçıların solo sergileri ‘Focus’ bölümünde yerini aldı.

Regent’s Park’taki İngiliz Bahçelerinde yerini alan ‘The Sculpture Park’, küratör Clare Lilley tarafından seçilen eski ve yeni heykelleri sergilendi.

‘Frieze Talks’ güncel sanat spekturumunu kapsayacak heyecan verici sohbetlerini dinleyen Magnum Opus Sanat Platformu üyeleri Mayıs 2015’te 2. Frieze Sanatçı Ödülüne layık görülen Rachel Rose’un canlı olarak yarattığı bir sanat eserini hayranlıkla izlediler.

Marc QUİNN ile Kahvaltı Keyfi

Manifesto İletişim Grubu CEO’su Selin Bozkurt, Galeri Merkür’ün sahibi Sabiha Kurtulmuş, Zeynep-Metin Fadıllıoğlu Londra’da çağdaş sanat bayramına dönüşen etkinlikler kapsamında dünyaca ünlü İngiliz sanatçı Marc Quinn ile keyifli bir kahvaltıda bir araya geldiler.

0 Comments