İyilik İçin Sanat Derneği

İyilik İçin Sanat Derneği’nden Büyükada’da İstanbul Bienali Gezisi

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, 9 Ekim Çarşamba günü her çarşamba gerçekleştirdikleri Sanat Buluşmaları’nın 220’ncisini düzenledi. 220. Sanat Buluşması’nın durağı İstanbul Bienali’nin Büyükada ayağıydı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun sanat tarihçisi Rumeysa Cebeci’nin anlatımı ile düzenlenen gezide bienal kapsamında Anadolu Kulübü, Hacopulo ve Mizzi Köşkü, Taş Mektep ve iskele meydanı olmak üzere 5 mekandaki eserler incelendi. Sergi turuna katılanlar hem sergi mekanlarının güzelliğine hayran kaldı hem de beş ayrı sanatçının işlerini okuma fırsatı buldu.

Kavramsal çerçevesi Yedinci Kıta olarak belirlenen bienal bu sene Tophane’de 2020 Mart’ında açılması planlanan yeni Resim ve Heykel Müzesi, Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi’ndeki Pera Müzesi ve Büyükada olmak üzere üç ayrı mekanda gerçekleşiyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 16. İstanbul Bienali Yedinci Kıta başlığı altında insanlığın sebep olduğu doğal veya kültürel atıklara antropoloji ve arkeolojinin araçlarıyla bakmaya odaklanıyor.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir