İyilik İçin Sanat Derneği

İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ MAGNUM OPUS ÜYELERİ SANAT BULUŞMALARINA YAZ BOYUNCA ARA VERMEDEN DEVAM EDiYOR

İyilik İçin Sanat Derneği’nin kurucusu Selin Bozkurt’un ev sahipliğinde, her hafta gerçekleştirilen sanat buluşmalarının 58. haftasında, Magnum Opus üyeleri Türk çağdaş sanatının son dönemde önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Ressam Ahmet Oran’ın Beyoğlu’ndaki atölyesini ziyaret etti.

Çalışmalarını Viyana, İstanbul ve Bodrum’da sürdüren Oran, Salzburg ve Graz’da iki sergi ile Avrupa resim dünyasına adım atmış, bugüne kadar Viyana, Berlin, Linz, Innsbruck, Zürich ve Paris gibi kentlerde birçok solo ve grup sergisine imza atmıştır. Alman Devleti tarafından yayınlanan 1896-1996 tarihlerini kapsayan “Avusturya’da Sanat” adlı kitapta da bir resmi yer alan sanatçı, eserlerini “bakıldığında sadece resim olarak algılanan ve hep resim olarak kalacak resimler” olarak tanımlıyor.

Eserleri Kunsthalle Bonn, İstanbul Modern ve Lentos Kunstmuseum gibi çağdaş sanat müzelerinde sergilenen sanatçı çalışmalarına Beyoğlu’ndaki atölyesinde devam etmektedir.

Sanatseverler, ülkemizi uluslararası platformda temsil eden sanatçıların değerli başyapıtlarını, her hafta İyilik İçin Sanat Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Rönesans döneminin bir geleneği olan sanatçı atölye ziyaretlerini yeniden canlandırmayı hedefleyen “Sanat Buluşmaları”nı, güncel sanat haberlerini İyilik İçin Sanat Derneği  www.iyilikicinsanat.org/ web sitesinden takip edebilir.

0 Comments