İyilik İçin Sanat Derneği

Domates Biber Patlican 3: Tipik Bir Orta Saha Mücadelesi Şeklinde Geçen Karşılaşma Sergisindeydik

İyilik İçin Sanat Derneği’nin kurucusu Selin Bozkurt’un ev sahipliğinde, her hafta gerçekleştirilen sanat buluşmalarının 51. haftasında, üyeler, sergi, film, performans gösterimleri ve üretimlerinden oluşan SPOT Üretim Fonu’nun düzenlediği bir kültürel üretim platformu olan Domates Biber Patlıcan sergi serilerinin üçüncü ayağı “Tipik Bir Orta Saha Mücadelesi Şeklinde Geçen Karşılaşma” sergisini Elhamra Han’da gezdi.

domates-biber-patlican-iyilik-icin-sanatMagnum Opus üyeleri, SPOT’un kurucusu Tansa M. Ekşioğlu ve ortağı Kuratör Zeynep Öz ile bilikte küresel üretim platformu; Domates Biber Patlıcan’ın üçüncü edisyonu olan “Tipik Bir Orta Saha Mücadelesi Şeklinde Geçen Karşılaşma” vücutların ve toplulukların birbirleriyle iletişimi ve ilişkilenmesiyle ilgili sergide buluştu. Üyeler, sosyal histeri ve aşırılığın nasıl oluştuğunu, bireylerin birbirini nasıl etkilediğini ve bu etkilerin toplumlar içerisinde ve arasında nasıl dalgalar halinde yayıldığını incelediler.

MTN18802Kültürel üretim platformu Domates Biber Patlıcan 3’ün sergileri bu yıl 21 Nisan-28 Mayıs tarihlerinde Adahan -1 Galeri, Elhamra Han ve Bilsar Arka Bina’da izlenebilecek.

0 Comments