İyilik İçin Sanat Derneği

Günseli Kato

Sanat Sohbetleri ziyaretlerinin ilkine ev sahipliği yapan Günseli Kato’nun atölyesi; dekoru, ışığı ve ambiyansı ile adeta bir sanat okuluna dönüştürüldü. Birbirinden özel tablolarının ve sanat eserlerini adeta bir gizli bahçeye dönüşen atölyesinde konuklarına sunan Günseli Kato, misafirleri ile keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Son yıllarda özellikle canlı performans ile yaptığı eserler ve “Gelenek Şimdi”, “Minyatür Ayaklanması”, “Suyun Rengi” adlı sergileriyle adından söz ettiren Günseli Kato; geleneksel kavramları sıra dışı kalıplar ile yeniden yorumlayarak oluşturduğu kendine has sanat dili ile konukları adeta büyüledi.

Davette; Çiğdem Hitay, Filiz Yılmaz, Ece Mizrahi, Hatice Satoğlu, Tuğçe Altınbaş, Serap Altınbaş, İrem Aşçıoğlu, Seda Aydın, Selin Bozkurt, Ayşen Savcı, Emine Timur gibi cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimleri sanat eserlerine yoğun ilgi gösterdi.

Sanat sohbetlerinin yaratıcılığı ve toplumsal sanat vizyonunu geliştiren değerli etkinlikler olduğunun artını çizen Günseli Kato; “ Sanat sanatçının ruhundan çıkan ve toplumun tüm renklerinden ilham alan sonsuz bir yolculuk…. Bugün burada değerli konuklarım ile sanatın evrenselliğini ve yaşantımıza sunduğu tadı paylaşmaktan dolayı çok mutluyum.” diye belirtti.

Sanat Buluşmaları etkinliklerinin yaratıcılarından Selin Bozkurt; “ Sanat yaşam için nefes almak için hepimizin ihtiyacı olan bir vizyon… Sanat Buluşmaları ile birlikte iş dünyasına yön veren Patronlar Kulübü üyelerini ve hanımlarını, bu vizyon ve yaratıcılığın izinde bir araya getiriyoruz. Yaratıcılığın hayatlarımıza kattığı renkleri hep birlikte tanımanın keyfi ve neşesi bizleri bu buluşmaları daha fazla gerçekleştirmek için teşvik ediyor.” dedi.

Etkinliğin ev sahiplerinden Çiğdem Hitay ise;  “Her insan kendi ruhunda yaratıcılığı ve üretkenliği taşır… Bizim hedefimiz Sanat Buluşmaları ile birlikte her katılımcının içindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmak ve hep birlikte sanatın felsefi boyutunu ele almak oldu. Sohbetlerimizin hız kesmeden keşfederek devam edecek olmasının nedeni de içimizdeki bu keşfetme arzusu…” diye belirtti.

[image_carousel images=”1421:http://www.magnumopus.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/TUĞÇE-ALTINBAŞ.jpg,1420:http://www.magnumopus.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/SELİN-BOZKURT.jpg,1418:http://www.magnumopus.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/ÇİĞDEM-HİTAY-1.jpg,1419:http://www.magnumopus.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/GÜNSELİ-KATO-1.jpg,” ][/image_carousel]

0 Comments