Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı için ikinci dönem kayıtları başladı! Kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun içeriklerle, öncü isimlerin katıldığı sertifika programı bu yıl BAUSEM & İyilik İçin Sanat Derneği & Artkolik aracılığıyla katılımcılarla buluşuyor.

https://bausem.bau.edu.tr/sinif/sanat-ve-kultur-disiplinleri619b968406868.html 

 

Türkiye’de ilk defa geçen yıl Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu ile İyilik için Sanat Derneği ve Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu ortak çalışmasıyla kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun içeriklerle, öncü isimlerin katıldığı  sertifika programı ikinci dönemiyle uygulamaya geçiyor. Sertifika programında,

Buket Şakarcan, Feride Çelik, Emre Erbirer, Saliha Yavuz gibi gibi alanında profesyonel olan  isimler eğitmen olarak yer alıyor.

Türkiye’deki sanat ve kültür disiplinlerinin yaratıcı süreçlerinde nasıl geliştiği ve profesyonel alanda katılımcıları güncel sanat pratikleri üzerinde birleştirmeyi amaçlayan program, bu noktada daha önce hayata geçirilmemiş vizyoner bir anlayışta izleyicilerin hem sektörel hem de akademik bilgi birikimlerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu birikimler sanatın ışığında aktarılırken aynı zamanda network ağları kurmalarını katılımcılara sunuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik bakış açısı ile birlikte alanındaki öncü profesyonellerin eğitimci olarak yer almasının planlandığı ve 18 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan “Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı”’nda katılımcılara sanat ve kültür disiplin başlıkları altında sanat tarihi, sanat pazarlaması ve iletişim, sanat kültür yönetimi ve kurumları,  sanat ve farklı disiplinler başlıklarında eğitim verilmesi amaçlanıyor. Katılımcılara sertifika programında yer alan 4 modüle aynı anda katılma veya istediği modülü seçme hakkı sunulmaktadır.

Eğitim İçeriği

Sanat tarihini geçmiş dönemlerinden başlayarak gelen tarihi değişimi, günümüz ulusal ve dünya sanatını, sanat piyasasını ve iletişimine dair bilgi aktarımı yapılacaktır. Her bir modül kendi başlığında uzman kadrodan oluşup alanda uzmanlaşmaya yöneliktir.
“Bu program Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu & İyilik İçin Sanat Derneği işbirliğinde gerçekleşmektedir.”

Kimler İçin?

Kültür-sanat alanındaki kariyerini desteklemek isteyen profesyonel, uzman ve öğrenciler. Başta Fen-Edebiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi bölümü öğrencileri ile mezunları, kültür sanat ile yakından ve ya hobi olarak ilgilenen kişiler ve kurum yetkililerine açıktır.

Süre

84 Saat / 5 Ay
Pazartesi / 19:00 – 22:00
Salı / 19:00 – 22:00
Çarşamba / 19:00 – 22:00
Perşembe / 19:00 – 22:00

Neler Öğreneceksiniz?

Türkiye’deki sanat ve kültür disiplinlerinin yaratıcı süreçlerinde nasıl geliştiği ve profesyonel alanda katılımcıları güncel sanat pratikleri üzerinde birleştirmeyi amaçlar. Bu noktada daha önce hayata geçirilmemiş vizyoner bir anlayışta izleyicilerin hem sektörel hem de akademik bilgi birikimlerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu birikimler sanatın ışığında aktarılırken aynı zamanda network ağları kurmalarını katılımcılara sunuyor.

1. Modül: Sanat Kültür Yönetimi ve Kurumlar – 21 Saat- Kültürel Çalışmalara Bakış ve Uygulanması

– Kültürel Çalışmalara Bakış ve Uygulanması

– Çağdaş Sanat Müzeleri I

– Çağdaş Sanat Müzeleri II

– Sanat Fuarları, Müzayedeler ve Bienaller

– Galeri Yönetimi ve Sanat Ekonomisi

– Küratoryal Çalışmalar ve Sergileme Yöntemleri

– Sanat Tarihi II

2.Modül: Sanat Pazarlaması ve İletişim – 21 Saat- Koleksiyonerlik ve Tarihsel Gelişimi

– Sanat Pazarlaması I

– Sanat Pazarlaması II

– Medya İletişimi ve Sanatta Dijitalleşme

– Sanatçı İletişimi

– Sanatçı Telifleri

– Sanat Sponsorluğu

 

3.Modül: Sanat Tarihi – 21 Saat- Sanat Tarihi I

– Türk Sanat Tarihine Genel Bakış

– Sanat ve Mitoloji

– Sanat ve Estetik Felsefesi

– Sanat Tarihi II

4. Modül: Sanat ve Farklı Disiplinler – 21 Saat- Sanat ve Mimari

– Sanat ve Hukuk

– Sanat ve Gastronomi

– Sanat ve Müzik

– Sanat ve Seyahat

– Sanat, Bilim ve Teknoloji

– Sanat ve Spor

 

Başvuru ve Kayıt İçin:

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

https://bausem.bau.edu.tr/  0212 381 59 36