İyilik İçin Sanat Derneği kapsamında üç nitelikli projede üretilen eserler tek bir çatı altında buluştu.

Kurulduğu günden bu yana üç önemli projeye destek veren dernek bu seferde Artweeks@Akaretler kapsamında yetenekli sanatçıları  bir araya getiriyor.

Pasaj’da Bir Yıl, İyilik İçin Sanat Derneği’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesi  Resim Bölümü’nden mezun genç sanatçıların bir sene boyunca üretim masraflarını  karşılamak ve genç sanatçılara atölye ortamı yaratmak motivasyonuyla üç yıl önce hayata geçirmiş olduğu bir projedir. Atölye çalışmaları, projenin fikir  sahiplerinden ve aynı zamanda koordinatörü olan ressam Prof. Nedret Sekban ve sanatçı Aslı Özok gözetiminde  gerçekleşmektedir.

Anadolu’dan İzlenimler, İyilik İçin Sanat Derneği’nin Anadolu’nun  çeşitli şehirlerindeki güzel sanatlar  fakültelerinde eğitimlerini sürdüren, maddi olanakları  kısıtlı,  başarılı  öğrencileri  gruplar  halinde İstanbul’da konuk  ettiği, sanat ortamıyla tanıştırdığı ve gelişimlerine katkı sağladığı bir projedir. İkinci yılındaki proje sanatçı Kadri Akyol mentörlüğünde devam etmektedir.

Atölye  Cer, Türkiye’nin sanata değer veren gayrimenkul şirketlerinden Ege Yapı’nın Tarihi Yarımada’da geliştirdiği bir proje olarak İyilik İçin Sanat Derneği’nin  öncülüğünde  ortaya çıktı.  Proje  kapsamında Cer İstanbul içinde Atölye Cer adı altında bir mekan ayrıldı. Bu mekan, Türkiye Güncel Sanatı’ndan pek çok sanatçının sanatsal üretimi  için gerekli olan atölye ihtiyacını karşılıyor.

Daha geniş kitleleri sanatla buluşturmak ve toplumun her kesimini kucaklayan projeleri hayata geçirmek amacıyla kurulan derneğin daha nice projelere imza atması  dileğiyle…

Dr. Feride Çelik