İyilik İçin Sanat Derneği

94. SANAT BULUŞMAMIZDA ERDAL UZUNOĞLU VE FİKRET ÖZCAN’IN ORTAK KULLANDIĞI ATÖLYEYİ ZİYARET ETTİK

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği, 12 Nisan 2017 Çarşamba günü 94. sanat buluşmasını gerçekleştirdi.

Erdal Uzunoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin İç Mimarlık Bölümünü 1983 yılında Yüksek Lisans mezunu olarak tamamladı. Mezun olduğundan beri sanatçı yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yerlerde iç mimarlık faaliyetlerinde bulundu. Sanatını desteklediğini düşündüğü sulu boya resim çalışmalarına uzun süredir devam etmekte ve çeşitli sergilere katılmaktadır. Aynı zamanda sanatçı resim eğitimi vermektedir.

 

Fikret Özcan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans mezunu olarak tamamladı. Desen tasarımı ile başlayan iş hayatında ilerleyen yıllarda moda tasarımına yöneldi. Bu konuda yurtiçi ve yurtdışı konfeksiyon firmalarında tasarımcı ve kreatif direktör olarak görev yaptı. Halen konfeksiyon firmaları için model tasarım çalışmalarına devam etmekte. Tasarımlarında  bilgisayar desteğinin yanı sıra özellikle suluboya tekniğini sıkça kullanıyor sanatçı. Almış olduğu akademik eğitim ile uzun yılların tasarımcı birikimlerini birleştirerek  bilgisayar ortamında  çeşitli temalarda  illüstrasyon ve digital sanat çalışmaları ile suluboya resim yapmakta ve bu konuda eğitim vermekte. Sanatçının suluboya resim çalışmalarında  ülkemizin tarihi zenginliklerinden olan antik şehirler ağırlıkla yer almaktadır.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir