İyilik İçin Sanat Derneği

93. SANAT BULUŞMAMIZDA YUSUF TAKTAK’IN ATÖLYESİ’Nİ ZİYARET ETTİK

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, sanat buluşmalarının 93’sünde, 5 Nisan 2017 Çarşamba günü sanatçı Yusuf Taktak’ın atölyesini ziyaret etti.

Yusuf Taktak 1951’de Bolvadin’de doğdu. 19 yaşında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisine girdi. Ünlü Profesör Adnan Çoker’in atölyesinde aldığı eğitim ile üniversite hayatını büyük bir başarı ile tamamladı.1974 Avusturya Salzburg Yaz Akademisi Prof. Mario Deliugiu Atölyesi’nde eğitim aldı. 1976 İstanbul Resim Heykel Müzesi’nde çalışmaya başladı.İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Prof. Adnan Çoker Atölyesi’nde öğretim görevlisi oldu.
Sanat kariyeri ve başarısı Türkiye sınırları dışında bile yankı uyandırdı. Yusuf Taktak sırasıyla, İstanbul Resim Heykel Müzesi, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi, Yeditepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde görev aldı.

Soyut sanat tutkunu olan sanatçı, günümüzde hem Türkiye’de hem de dünya çapında birçok sanat galerisinde sergi düzenliyor. İnsani olduğu kadar sanatsal yönüyle de tanınan ve saygı duyulan Yusuf Taktak, çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir