İyilik İçin Sanat Derneği

85. SANAT BULUŞMAMIZDA İYİLİK İÇİN SANAT ATÖLYESİ‘Nİ ZİYARET ETTİK.

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği 8 Şubat 2017 Çarşamba günü 85. sanat buluşmasını gerçekleştirdi.

“İyilik İçin Sanat” felsefesiyle çıktığı yolda sanata ve sanatçıya katkı sağlamak, çağdaş sanatın üretimine ve dolaşımına destek olmak ve genç sanatçılara yeni bir sanat alanı yaratmak amacıyla yerel ve uluslararası projeler üretmek için çalışan İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, sanat buluşmalarının 85. haftasında genç sanatçılara destek vermek amacıyla Prof. Nedret Sekban ve Aslı Özok yönetiminde kurmuş oldukları İyilik İçin Sanat Atölyesi / Pasajı’nı ziyaret etti.

Kuruluş felsefesi doğrultusunda bir projesini daha hayata geçiren İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, 85. sanat buluşmasında Atölye’de eğitimlerine devam eden genç sanatçıları ziyaret etti. Aslı Özok ve Prof. Nedret Sekban yönetimindeki resim atölyesinde Cansu Kahraman, Elif Aydemir, Elif Yılmaz, Hatice Ahmet, Mehmet Ali Dinçer, Ömer İnan ve Tünay Tunç kendi sanatsal üretimlerini kendilerini ziyarete gelen dernek üyelerine gösterdiler.
62. sanat buluşmasında Prof. Nedret Sekban’ın atölyesini ziyaret ederken sanatçının hep hayalinde olan ancak bir türlü gerçekleştiremediği Atölye fikrini hayata geçirmelerinden ve genç sanatçıların üretimlerini paylaşabileceği yeni bir alan yaratmalarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt şunları ifade etti:
“Her hafta gerçekleştirdiğimiz sanat buluşmalarının 85.’si bizim için ayrı bir öneme sahip. Kurmayı hayal ettiğimiz akademi bünyesinde faaliyet gösteren resim atölyesinin 2.5 ay sonra ilk öğrencileri ile hem bir araya geldik hem de üretimlerini gördük. İlk adımını attığımız eğitim merkezimizin gün geçtikçe ivme kazanarak gelişeceğine yürekten inanıyoruz.” Dedi.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir