İyilik İçin Sanat Derneği

65. SANAT BULUŞMAMIZDA, ARTER’DE “HER DÜŞENİN KANADI YOKTUR“ İSİMLİ SERGİYİ ZİYARET ETTİK.

İyilik İçin Sanat Derneği Magnum Opus üyeleri, her hafta gerçekleştirilen sanat buluşmalarının 65. haftasında, Arter’de  Bas Jan Ader, Phyllida Barlow, Cyprien Gaillard, Ryan Gander, Mikhail Karikis & Uriel Orlow, VOID ve Anne Wenzel’in eserlerinin bir araya geldiği “Her Düşenin Kanadı Yoktur” başlıklı grup sergisini sanat danışmanı RH+ Art Magazıne Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yiğit İhtiyar ile birlikte ziyaret etti.

Bas Jan Ader, Phyllida Barlow, Cyprien Gaillard, Ryan Gander, Mikhail Karikis & Uriel Orlow, Void ve Anne Wenzel’in eserlerini bir araya getiren serginin küratörlüğünü Selen Ansen üstleniyor.

Yer çekimi” ve “ağırlık/vakar” kavramları etrafında geliştirilen “Her Düşenin Kanadı Yoktur” sergisi, düşme eylemini fiziksel bir düşüş, beceriksizlik ya da yetersizlikten kaynaklanan bir sonuç, veya kötü yazgının/lanetin getirdiği kaçınılmaz son gibi ilk çağrışımlarının ötesine geçerek ele alıyor. RH+ Art Magazıne Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yiğit İhtiyar ile birlikte sergiyi ziyaret eden Magnum Opus üyeleri, yer çekiminin gücünü açığa çıkaran işlei, kendi zamanlarına tanıklık eden ve mit kökenli gelenekten uzak yükseliş ve inişleri sunan tüm zamanlara ait ve tarihsel sınırları aşan bir dinamiği gördüler.

0 Comments