İyilik İçin Sanat Derneği

383. Sanat Buluşması

383. Sanat Buluşması’nda Erdil Yaşaroğlu’nun atölyesini ziyaret ediyoruz. Erdil Yaşaroğlu 1971 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü bitirdi. 90’lı yıllarda profesyonel karikatüre başladı. O yıllarda katıldığı karikatür yarışmalarından, yurt dışından ve yurt içinden 30’a yakın ödül kazandı. İlk olarak Güneş Gazetesi’nde çalıştı, ardından Limon ve Leman Dergilerinde Komikaze köşesini çizdi.
Yine bu yıllarda bir çok televizyon programında yazarlık yaptı, tiyatro oyunları yazdı, Boğaziçi ve Bilgi Üniversitelerinde karikatür dersleri verdi.
2002 Yılında arkadaşlarıyla Penguen Mizah Dergisi’ni kurdular. Sonrasında Lombak, Kemik ve Hayvan dergilerini de yayınladılar.
2010 yılında 12 bin metrekare üzerine dünyanın en büyük karikatürünü çizerek Guinness Rekorlar Kitabına girdi.
2014 Yılında çocuklar için yayınlanan ilk mizah dergisi Süper Penguen’i yayınlamaya başladı.
2016 Yılında Kötü Kedi Şerafettin animasyon filminde ortak yapımcılık yaptı.
Komikaze ismiyle yayınladığı 19 kitabının satışı 1 milyonun üzerine çıktı. Türkiye’de ve yurt dışında bir çok heykel sergisine katıldı.

Bu aralar Mizahın sahne arkasını, düşünce tekniklerini ve hayata farklı bakmayı anlattığı Çizginin Sahne Arkası ve Beyin Acısı isminde çizgili keynote’lar yapıyor. Süper Penguen dergisinde çiziyor ve İstanbul’daki atölyesinde heykel çalışmalarına devam ediyor.

13 Aralık Salı
13.00 – 14.00

Adres: CANAVAR MEDYA LTD
Atatürk Oto Sanayi Sitesi 26. Sokak 2. Kısım no:1044
Üst Kat PK: 34485 Maslak Mahallesi
Sarıyer/İstanbul/Türkiye
+90 212 2933277

https://goo.gl/maps/NJfsJDvwgkGoibk59

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir