İyilik İçin Sanat Derneği

109. SANAT BULUŞMASINDA SUZAN BATU’NUN ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİK

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği, 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü 110. sanat buluşmasını gerçekleştirdi.

 

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri her hafta gerçekleştirilen sanat buluşmalarının 110. haftasında, resimleri renk, enerji ve eğlence cümbüşü çağrışımlarıyla dolu, siyah-beyaz ve organik-geometrik kontrastı ile soyut düzeyde doğu ve batı sanatının sembolik değerlerini biraraya getiren, farklı bir yorum ve düzenleme içinde bulunan ressam Suzan Batu’nun atölyesini ziyaret etti.

Oakland’daki California College of Arts and Crafts’ın resim bölümünden mezun olan sanatçı, City University of New York, Brooklyn College’da da yüksek lisansını tamamladı. Batu, eserlerini ABD, Türkiye, Belçika ve Hollanda’da birçok solo ve karma sergide sergiledi. Eserlerinden biri, Los Angeles ve New York’tan sanatçıların katıldığı, gezici bir grup sergisi olan Eye Candy’ye dâhil oldu. Sanatçı, Bill Doherty ile birlikte çalıştığı bir grup sergisi olan Fashioned (White Box Gallery, New York, 1998; Philadelphia, 1999) başta olmak üzere pek çok serginin kuratörlüğünü yaptı. 30 yıl Newyork’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen sanatçı hemen hemen her yıl New York’ta sergi açmaya devam ediyor.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir